PRESSITEADE: Ilmub Villu Zirnaski teos "15 aastat Eesti uut pangandust"

16 detsember 2002

Kolmapäeval, 18. detsembril ilmub raamat "15 aastat Eesti uut pangandust", mis hõlmab Eesti uuema aja panganduse olulisemaid sündmusi. Raamatu seitsmes peatükis analüüsitakse huvipakkuvalt ja avameelselt pangandusturu möödunud 15 aasta tippsündmusi ja kirjeldatakse võtmeisikute tegevust. Nii eesti kui hiljem inglise keeles ilmuva raamatu autoriks on tunnustatud ajakirjanik ja finantsturgude analüütik Villu Zirnask.

Autor selgitab raamatus, mida tõi endaga kaasa rahareform, miks ja kuidas toimusid kohalikul finantsturul pankrotid ja ühinemised, mis oli 1997. aasta börsikrahhi põhjuseks, millised olid Skandinaavia pankade huvide tagamaad Eestis ning kuidas on toimunud Eesti pangandusturu stabiliseerumine.

Ettevalmistusi raamatu kirjastamiseks alustati 1999. aastal Rootsis elavate väliseestlaste sihtasutuse Stiftelsen Estfonden (Estfond) initsiatiivil. Raamatu valmimist toetasid materiaalselt Eesti Pank ja Estfond, Eesti Pangaliit oli tegev projekti koordineerijana. Läbi Estfondi, kes toetas raamatu valmimist 100 000 krooniga, osalesid projekti käivitamisel ka mitmed lugupeetud pangandustegelased.

Eestikeelset raamatut trükiti kokku 2500 eksemplari, hetkel tõlkimisel oleva ning märtsikuus ilmuva inglisekeelse versiooni trükiarvuks kujuneb 1000. Märtsis toimub raamatu ametlik esitlus, sest just siis naaseb autor Villu Zirnask oma Aafrika-reisilt.

Villu Zirnaski teos "15 aastat Eesti uut pangandust" koosneb 250 leheküljest ja enam kui 20 fotost ning muust illustratiivsest materjalist. Raamat tuleb 18. detsembril müügile Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11), mis on avatud kolmapäevast reedeni kella 12–17ni. Suuremas koguses saab raamatut tellida Eesti Pangaliidu kaudu (Mattus@pangaliit.ee või telefonil 611 65 69). Eesti Panga muuseumis ja Pangaliidust tellides on raamatu hind 120 krooni. Eesti ja välismaa õppe- ja teadusasutused saavad raamatu tasuta. Raamat on lülitatud ka Suure Eesti Raamatuklubi jaanuarikuu kataloogi.

Eesti Pangaliit
Estfond
Eesti Pank

Lisainfo:
Ingmar Mattus
Eesti Pangaliidu infonõunik
Tel: 611 65 69, 055 519 579
E-post: Mattus@pangaliit.ee