PRESSITEADE: Kuu aja pärast alanevad internetipankade paroolikaartide makselimiidid

02 aprill 2007

Pressiteade 03.04.2007

Kuu aja pärast alanevad internetipankade paroolikaartide makselimiidid

Klientide kaitsmise ja turvalisema internetikasutuse eesmärgil alanevad 2. maist internetipankade korduvkasutusega paroolikaardiga tehtavate maksete päevalimiidid 10000 kroonini päevas. Pangaliit soovitab klientidel hakata netipankade külastamiseks ja tehingute tegemiseks kasutama paroolikaardi asemel ID-kaarti. Pangaliidu soovitus kehtib kõigile enda turvalisuse eest hoolivatele klientidele, sõltumata tehtavate maksete summadest.

„2007. aastal on ID-kaardi kasutamine internetipankades pidevalt hoogustunud. Aasta algusega võrreldes on kasutajate hulk kasvanud kahekordseks,” ütles Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm. „Pangaliidul on hea meel, et kliendid saavad aru turvalise arvutikasutuse teema olulisusest ja järgivad Pangaliidu soovitusi,” ütles Talihärm.

Oma osa aktiivsemal ID-kaardi kasutamisel on kindlasti soodsa hinnaga kaardilugejate müügilolek. Täna pakuvad Arvutikaitse 2009 egiidi all hangitud alla 100 kroonist lugejat lisaks arvutipoodidele (Elion, K-Arvutisalong) ka pangad. Täna saab lugeja hankida SEB Eesti Ühispangast, Hansapangast või Parex banka Eesti filiaalist. Aprillis alustavad kaardilugejate väljastamist Sampo pank ja Krediidipank. Esimene partii soodsa hinnaga lugejaid (50 000 tükki) on juba välja müüdud ning suur osa sellest juba ka lõppkasutajate käes.

Veebruari lõpus toimunud e-hääletamine tõstis oluliselt ID-kaartide kasutamisaktiivsust ja lisandus ligi 12,000 uut kasutajat, kes jätkavad ID-kaardi kasutamist ka teistes veebikeskkondades.

Lisaks on ID-kaardi kasutajate arvu suurendanud senisest paremad võimalused saada ununenud koodide asemel uued ID-kaardi PIN-koodid Kodakondsus- ja Migratsiooniametist ning Hansapangast ja SEB Eesti Ühispangast.

ID-kaardi elektroonilise kasutamise juhistega ning võimalustega saab tutvuda uuel ID-kaardi veebilehel aadressil www.id.ee.

Eestis on alates aastast 2002 väljastatud 1,05 miljonit ID-kaarti, millest kehtivaid on 925 000. Internetis on kasutanud ID-kaarti ligi 55 000 kaardiomanikku. Kuue kuuga on ID-kaardi elektroonilisi funktsioone kasutavate inimeste arv pea kahekordistunud. Iga nädal lisandub ca 500 uut ID-kaardi elektroonilist kasutajat.

Muudatus puudutab Hansapanga, SEB Eesti Ühispanga, Sampo Panga, Krediidipanga, Parex banka Eesti filiaali ja Tallinna Äripanga kliente. PIN-kalkulaatorite ja ühekordsete paroolikaartide omanikud saavad jätkata internetipangas oma senise limiidi kasutamist olemasoleva identifitseerimisvahendiga. Päevane makselimiit on kasutajale määratud kontolt tehtavate maksete summa ülempiir päevas.

Lähem info:
Katrin Talihärm, Pangaliidu tegevdirektor
taliharm@pangaliit.ee
6116569