Pressiteade: LHV Pank võeti Pangaliidu liikmeks

24 mai 2009

LHV Pank võeti Pangaliidu liikmeks                                          PRESSITEADE 25.05.2009

Pangaliidu juhatus võttis tänasel  juhatuse koosolekul AS LHV Panga Pangaliidu liikmeks. Koos LHV Pangaga on pankade huve esindaval

Pangaliidul nüüd 10 liiget.

LHV Pank on Eesti kapitalil põhinev, 1999.a. asutatud investeerimispanga AS Lõhmus, Haavel & Viisemann õigusjärglane. LHV Pank on lisaks Eestile veel tegev Lätis ja Leedus. LHV grupi teenuseid kasutab kokku ligi 35 000 klienti.
Pangaliit kui kommertspankasid ühendav erialaliit on avatud kõikidele Eestis tegevuslitsentsi omavatele krediidiasutustele. Kui meie piirkonna vastu on ajalooliselt tundnud huvi peamiselt põhjamaade pangandusgrupid ja viimastel aastatel on elavnenud ka Kesk-Euroopa pangandusgruppide tegevus siinsel turul, siis üle hulga aja saab näha Eesti kapitalil põhineva panga lisandumist. Pangaliidu tegevdirektori Katrin Talihärm sõnul on tervitatav, et praegu veel suhteliselt väike kodumaine pank liitub ka kohaliku panganduse erialaliiduga, et omada paremaid kanaleid nii informatsiooni saamiseks kui protsesside mõjutamiseks. Pangaliidu liikmelisusel on positiivne mõju ka klientidele, sest liikmespangad juhinduvad oma tegevuses Pangaliidu juhatuse poolt heaks kiidetud heast pangandustavast ja muudest iseregulatsiooni normidest.

Pangaliidu peamisteks eesmärkideks on Eesti panganduse arendamine ja pankade ühiste probleemide lahendamiseks vajaliku tegevuse koordineerimine. 1992. aastal 21 kommertspanga poolt asutatud Pangaliitu kuulub Eestis tegevuslitsentsi omavast 15 krediidiasutusest 10: Swedbank, SEB Pank, Nordea Pank, Sampo Pank, Eesti Krediidipank, Tallinna Äripank, Parex Pank, UniCredit Pank, DnB NORD Pank ja LHV Pank.  2008. aasta lõpu seisuga kuulus liikmetele laenude mahu järgi enam kui 97%-ne turuosa. Pangaliit on Euroopa Pangandusföderatsiooni ja Euroopa Maksenõukogu täieõiguslik liige.

Igat liikmespanka esindab juhatuses üks esindaja. Pangaliidu juhatuse liikmeteks on Priit Perens Swedbankist, Ahti Asmann SEB Pangast, Vahur Kraft Nordea Pangast, Aivar Rehe Sampo Pangast, Andrus Kluge Krediidipangast, Valeri Haritonov Äripangast, Sofia Krist Parex Pangast, Taavi Laur UniCredit Pangast, Hans Pajoma DnB NORD Pangast ja Erki Kilu LHV Pangast. Juhatuse esimeheks on Aivar Rehe.

Lisainfo:
Katrin Talihärm, Pangaliidu tegevdirektor
taliharm@pangaliit.ee
6116569