Pressiteade: „Mündid panka“: alates tänasest saab Eesti mündid tasuta pangakontole panna

Pressiteade
1. oktoober 2010

„Mündid panka“: alates tänasest saab Eesti mündid tasuta pangakontole panna

Alates tänasest, 1. oktoobrist saavad eraisikud panna Eesti mündid tasuta pangakontole ning kuigi münte saab ka hiljem ära vahetada, soovitab Pangaliit sel eesmärgil külastada pangakontorit enne detsembrit.

30 september 2010

Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm ütles, et soovitav on mündid panka tuua oktoobris- novembris, sest detsembris on pangakontorites oodata rohkem külastajaid. „Eraisikud saavad pangakontorites alates 1. detsembrist oma kroone  teenustasuta ja keskkursiga eurodeks vahetada, samuti müüakse euromüntide stardikomplekte,“ ütles Talihärm ja lisas, et „kui juba toote oma mündid panka, siis soovitame kaasa võtta ka kodus hoiustatavad kroonid, et sularaha sama pangaskäiguga pangakontole panna.“

Kroonimüntide vahetuse võimalus säilib ka peale kampaaniat „Mündid panka“; kommertspangad teevad seda 2011. aasta suveni kõikides sularaha teenust pakkuvates kontorites ja pärast seda piiratud kontorivõrguga, Eesti Pangas saab aga kroone vahetada tähtajatult.

Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve ütles, et Eesti metallraha, kroone ja sente, on ringluses kokku ligi 456 miljonit tükki, kogusummas ligi 155 miljonit krooni.   „Koguseliselt on seda ligi 1000 tonni ning kui jagada see maht Eesti elanike arvuga, siis on ühel inimesel keskmiselt 340 münti, 115 krooni väärtuses. Teiste eurole üleläinud riikide kogemus näitab, et kokku on kogutud veidi üle poole müntidest ning Eestis tuuakse kampaania käigus eeldatavasti tagasi just suuremate nominaalidega mündid.“

Münte saab alates 7. oktoobrist annetada Teeme Ära – Minu Eesti abil ka Toidupangale. Toidupank jagab muidu hävitamisele minevat toitu puudustkannatavatele inimestele. Otsi kauplustest heategevuslikke kogumiskaste!

Lisainfo:
Katrin Talihärm
Tegevdirektor
Eesti Pangaliit
Tel: 611 6567
taliharm@pangaliit.ee
www.pangaliit.ee

Viljar Rääsk
Eesti Pank
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask@eestipank.ee, press@eestipank.ee
www.eestipank.ee