Pressiteade: Alates homsest vahetavad pangad kroone eurodeks teenustasuta

Pressiteade
30. november 2010

Alates homsest vahetavad pangad kroone eurodeks teenustasuta

Alates 1. detsembrist saavad erasikud sularahateenuseid pakkuvates pangakontorites vahetada kroone eurodeks teenustasuta ning ametliku kursiga 15,6466. Kuna kroone saab eurodeks vahetada veel pikalt ning Eesti Pangas tähtajatult, ei ole vahetamisega kiiret.

29 november 2010

1. detsembrist kuni 2011. aasta 30. juunini saab igas sularahateenuseid osutavas pangakontoris kroone eurodeks vahetada teenustasuta ja ametliku kursiga. 2011. aasta lõpuni saab samadel tingimustel eurosid vahetada piiratud kontorivõrgus ning Eesti Pank vahetab kroone eurodeks tähtajatult ja tasuta.

Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm ütles, et detsembris algab sularahavahetus seetõttu, et anda krooni sularaha omavatele inimestele võimalus juba enne euro tulekut pangas ära käia. „Kindlasti ei ole vaja kiirustada, sest kroonidega saab maksta ka uuel aastal kuni 14. jaanuarini. Kõige lihtsam viis eurole üle minna on panna oma sularaha aga pangakontole – seal on raha alati õiges vääringus,“ rõhutas Talihärm.

Talihärm lisas, et inimesed ei pea reeglina euro tõttu panka minema, sest pangalepingud kehtivad endistel tingimustel ka euroajal ning hoiused arvestatakse pankade poolt teenustasuta ning ametliku kursiga automaatselt ümber 1. jaanuari öösel.

Detsembrist müüvad pangakontorid ja Eesti Posti kontorid eraisikutele ka euromüntide stardikomplekte.

Lisainfo:
Katrin Talihärm
Tegevdirektor
Eesti Pangaliit
Tel: 611 6567
taliharm@pangaliit.ee
www.pangaliit.ee