Pressiteade: rahavahetusega pole mõtet kiirustada

Pressiteade
4. jaanuar 2011
  
Pangaliit: rahavahetusega pole mõtet kiirustada

Pangaliit tuletab meelde, et kõigis pankades saab kroone eurodeks vahetada juuni lõpuni ning ka peale seda jätkatakse teenuse pakkumist piiratud kontorivõrguga. Pankadest tulnud info kohaselt on eile-täna pangakontorites ooteajad märgatavalt pikenenud. Peamiselt soovitakse vahetada kroone eurodeks või deponeerida kroonid pangakontole, palju tuuakse ka avamata euromüntide stardikomplekte.
 
03 jaanuar 2011
„Tundub, et inimesed soovivad kiiremas korras krooni sularahast vabaneda,“ ütles Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm ja tuletas meelde, et kuni 14. jaanuarini saab maksta ka kroonides.
 
Kuna pankades toimub hetkel väga palju sularahatehinguid, edastab Pangaliit veel järgmised soovitused:
  • Pangakontoreid külastades palume arvestada tavapärasest pikema ooteajaga.
  • Väiksemaid kroonisummasid ei ole mõtet minna panka vahetama, kroonis saab maksta kahenädalase paralleelkäibe perioodi lõpuni
  • Kaupmeeste säästmiseks soovitame igapäevasteks kulusteks mitte vahetada suuremaid kupüüre.
  • Eesti euromüntide stardikomplekte, kas avamata või avatud kujul, ei ole vaja panka tuua – komplektid sisaldavad münte, millega saate ostude eest tasuda.
  • Juhul kui soovite vahetada suuremaid summasid, näiteks alates 100 000 kroonist, siis teavitage pangakontorit sellest ette, et vajalik vahetusraha oleks kindlasti olemas.
  • Turvalisuse huvides on parem kanda vahetatud sularaha kontole, mitte viia sularahana koju tagasi. 
  
Kuni 30. juunini 2011 saab igas sularahateenuseid osutavas pangakontoris kroone eurodeks vahetada tasuta ja ametliku kursiga üks euro 15,6466 krooni eest. 2011. aasta lõpuni saab samadel tingimustel kroone eurodeks vahetada piiratud kontorivõrgus ning Eesti Pank vahetab kroone eurodeks tähtajatult ja tasuta. Lisaks saab kroone 1.-15. jaanuarini eurodeks vahetada 178 postkontoris. 
 
1.-14. jaanuarini 2011 saab Eestis maksta nii eurodes kui ka kroonides, vahetusraha antakse võimalusel eurodes. 
  
Lisainfo:
Katrin Talihärm
Tegevdirektor
Eesti Pangaliit
Tel: 611 6567
taliharm@pangaliit.ee
www.pangaliit.ee