Pressiteade: Enamik kroonimünte on veel pankadesse toomata

Pressiteade
20. jaanuar 2011

Enamik kroonimünte on veel pankadesse toomata

Alates oktoobrist on pankadesse tagasi toodud ligi 243 tonni münte väärtusega 40 miljonit krooni. Enam kui 100 miljoni krooni väärtuses münte on veel inimeste käes. Aasta esimestel nädalatel panid inimesed aktiivselt münte pangakontole või vahetasid sularahaks, nüüd aga soovitab Pangaliit eriti väiksemad mündikogused juba annetada Toidupangale.

19 jaanuar 2011
„Kuna krooni ja euro paralleelkäibe periood on möödas, siis hakkavad pangad iseteeninduslikke mündimasinaid eurole ümber seadistama. Kroonimünte saab endiselt panka tagasi tuua, kuid neid tuleb üle lugeda käsitsi. Seetõttu soovitame eriti väiksemad mündikogused panna Toidupanga kogumiskastidesse, mis on kuni jaanuari lõpuni kauplustes ja pangakontorites,“ ütles Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm.

Toidupank võtab kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaja ületavad tooted, komplekteerib vabatahtlike abiga toidukastid ja jagab need laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele. Toidupanga kampaaniat korraldab Teeme Ära meeskond koos Pangaliidu, Kaupmeeste Liidu ja G4S-iga. Infot kogumiskastide asukohtade kohta saab toidupanga veebilehelt.

Lisainfo:
Katrin Talihärm
Tegevdirektor
Eesti Pangaliit
Tel: 611 6567
taliharm@pangaliit.ee
www.pangaliit.ee