Eesti pangad kutsuvad kasutama pangateenuseid eelkõige digitaalselt

Koroonaviiruse ohu ja kehtestatud eriolukorra ajal jäävad pangateenused Eestis kättesaadavaks. Pangaliidu liikmespangad tunnustavad kliente vastutustundliku käitumise eest pangateenuste kasutamisel, kuna inimesed eelistavad elektroonilisi teeninduskanaleid. Pangad toetavad kliente lahenduste leidmisel digitaalselt.

16 märts 2020
  • Eestis on igapäevapanganduse teenused kättesaadavad e-kanalite kaudu nii mobiiltelefoni kui arvuti vahendusel. Keerulisematele muredele on võimalik leida lahendused ka telefoni teel.
  • Soovitame viiruse leviku tõkestamiseks kasutada võimalusel elektroonilisi maksevahendeid sularaha asemel, mille kaudu võib viirus edasi kanduda. Kõige ohutum on maksta viipega mobiiltelefoni või pangakaardi abiga. Juhul, kui kasutate siiski sularaha, soovitame pärast sularaha kasutamist käsi pesta ja/või desinfitseerida.
  • Sularahaautomaadid töötavad kõikjal Eestis tavapäraselt. Kuigi pangaautomaate puhastatakse regulaarselt, ei ole seda võimalik teha pärast iga kliendi teenindamist. Seetõttu soovitame pärast pangaautomaadi kasutamist käsi pesta ja/või desinfisteerida. Enamikku pangaautomaatidest saab kasutada ka kinnastega, mis vähendab viiruse leviku ohtu.
  • Oleme tänulikud, kui mõtlete enne pangakontori külastamist põhjalikult läbi, kas see on hädavajalik ja kaalute alternatiivseid võimalusi. Palume kontoreid külastada vaid hädavajadusel ja tervena, et hoida nii enda kui ka teenindajate tervist.
  • Pankade töötajate ja klientide kaitsmiseks on Eesti pangad astunud mitmeid samme – eelistame kohtumiste korraldamisel kaugtöö vahendeid, tühistame välisreise ning võimaldame kodukontoris töötamist inimestel, kes ise või kelle pereliige on naasnud reisilt riskipiirkonnast.
  • Mõistame, et koroonaviiruse levikust tingituna seisavad ettevõtete ja eraisikute ees keerulised majanduslikud valikud. Eesti pangad julgustavad kliente pöörduma võimalike makseraskuste korral kohe, enne olukorra halvenemist, panga poole, kuna pangad on valmis võimaldama maksepuhkusi.
  • Kutsume kliente üles tähelepanelikkusele, sest tavapärasest keerulisemal ajal võib suurenenda ka erinevate pettuskatsete hulk. Oluline on teha vahet panga poolt saadetud ja valel infol!

Püsigem terved ning hooligem enda ja teiste tervisest!