Pangaliit korraldab põhikoolide lõpuklassis üle Eesti rahatarkuse päeva

11 jaanuar 2013

EESTI PANGALIIT
 
PRESSITEADE
11. jaanuar 2013
 
Pangaliit korraldab põhikoolide lõpuklassis üle Eesti rahatarkuse päeva
  
Eesti Pangaliit korraldab 16. jaanuaril rahatarkuse päeva, mille käigus jagavad liidu liikmespankade töötajad oma teadmisi ja kogemusi enam kui sajas eesti- ja venekeelses põhikoolis ning gümnaasiumis üle Eesti.
 
Pangaliidu tegevjuhi Katrin Talihärmi sõnul on finantsharidus liidu üks esmatähtsaid tegevusvaldkondi. “Eestimaalaste finantsteadlikkuse suurendamine on Pangaliidu jaoks lähiaastate üks tähtsamaid eesmärke ja uue algatusena ellu kutsutud rahatarkuse päeva mõte on anda kooliõpilastele alusteadmisi, kuidas arukalt raha-asju korraldada, “ selgitas Talihärm. 
 
Talihärma sõnul lähevad pangatöötajad esimesel korral  tundi andma põhikooli lõpetajatele ehk 9. klassidesse, aktsioonist võtavad osa Swedbanki, SEB, Danske, Nordea, LHV, Krediidipanga, Citadele, Äripanga, BIGPANGA ning UniCredit Panga töötajad. Antava tunni pikkuseks on 45 minutit ja tunni soovitusliku õppematerjali on aidanud koostada Pangaliidu finantshariduse toimkond.
 
Ajakirjanikel, kes soovivad tunni läbiviimisest täpsemat ülevaadet või tahavad tundi mõnes osalevas koolis külastada, palume kontakteeruda otse projektis osalevate koolidega. Koolidest, kus rahatarkuse päev toimub saab ülevaate Google kaardirakendusest aadressil: http://goo.gl/maps/ONKQg.
 
Katrin Talihärm
Eesti Pangaliit
Tegevjuht
Tel: 611 6567
taliharm@pangaliit.ee