Pankadevahelise nimemakse algatamiseks piisab nüüd vaid saaja telefoninumbri teadmisest

Valminud on uus pankade vaheline lahendus nimemakse, mis võimaldab eraklientide vahelisi makseid sooritada vaid saaja telefoninumbri alusel. Esialgu on teenus kasutusel Swedbanki, SEB ja Coop Panga mobiiliäppides ning saab maikuus kättesaadavaks ka LHV klientidele.

28 aprill 2020

Nimemakse töödeldakse võimalusel välkmaksena ja raha laekub sel juhul saaja kontole vaid loetud sekundite jooksul. „Kuigi esialgu saavad uut mugavusteenust kasutada vaid osade Eesti pankade kliendid, on lahendus avatud kõigile pankadele,“ ütles Pangaliidu arvelduste töögrupi juht Kaspar Loog.

Eesti pangad tõid uue teenuse turule koostöös Läti Keskpangaga, kes haldab turvaliselt nii Eesti kui ka Läti pangaklientide telefoni- ja kontonumbrite registrit. Läti keskpanga makseteenuste juhi Harijs Ozolsi sõnul saab nimemaksetest loodetavasti peagi sarnaselt välkmaksetega kogu Baltikumis uus standard. “Balti riigid on olnud uuenduslike finantslahenduste eestvedajad kogu euroalal ja kavatseme samas vaimus jätkata. Innovaatiline finantsturu infrastruktuur on meie ettevõtete jaoks konkurentsieelis, mis aitab kaasa majanduse tugevnemisele Eestis ja Lätis,” rääkis ta.

„Pankade vaheline nimemakse teenus on oluline samm uute makseteenuste arendamisel. Niisuguste kiirete ja lihtsate maksete lai kättesaadavus Eesti elanikele ja ettevõtjatele lihtsustab oluliselt rahaasjade ajamist,“ kommenteerib Kaspar Loog teenusepakkumise laiendamist.

Mobiiltelefonipõhised reaalajas toimuvad maksed lubavad süsteemiga ühinenud pankadel pakkuda fintechidele, e-kaubandusele, kaubandusele ja muudegi sektorite ettevõtjatele uusi võimalusi teenuste arendamiseks ja klientide kasutajakogemuse parandamiseks.

Uue teenuse kasutamiseks peavad kliendid aktiveerima nimemakse seaded oma panga mobiilirakenduses.