Pressiteade: Pangaliit otsib uuele pangateenusele nime

Pangaliit otsib pangakaardiga puutevabalt tehtavale maksele avaliku konkursi kaudu sobivat nime. 
14 märts 2016

Pangaliit otsib pangakaardiga puutevabalt tehtavale maksele avaliku konkursi kaudu sobivat nime. 

Tegemist on mujal maailmas levinud makseviisiga, mis nüüd ka Eestisse jõudmas. Uuele pangateenusele saab oma nimesoovitust pakkuda või hääletada juba pakutud valikute hulgast oma lemmiku poolt Facebookis. Soovitusi saab jagada kuni 31. märtsini aadressil: https://www.facebook.com/rahatarkus

Puutevaba pangakaardiga maksmiseks piisab kaardi asetamisest terminali vastu. Suuremate tehingute korral on vajalik ka PIN-koodi sisestamine. "Sedasorti makseid saab tegema hakata igapäevaselt kõikides makseterminalides ning need on tavapärasest kaardimaksest veelgi kiiremad ja mugavamad," selgitas Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm.

Inglise keeles nimetatakse teenust erinevate nimedega: "Contactless", "Tap and Go", "PayWave", "PayPass" jt. "Tänasel emakeelepäeval on eriti kohane mõelda keeleuuendustele. Seetõttu kutsume teenuse olemust edasikandva sobiva eestikeelse vaste leidmiseks kõiki üles oma mõtteid meiega jagama," lisas Talihärm.

Märtsikuu jooksul pöörab Eesti Pangaliit koostöös liikmespankadega teistkordselt toimuva rahatarkuse kuu raames tähelepanu eestlaste finantskirjaoskusele. Kuu jooksul annavad pankade töötajad ligi sajas koolis põhikooli ja gümnaasiumi noortele rahatarkuse tunde.  

Lisainfo:
Katrin Talihärm
Eesti Pangaliidu tegevdirektor
Tel: 6116569
E-post: taliharm@pangaliit.ee