Pressiteade: Pangaliitu asub juhtima Andreas Laane

Nordea Bank AB Eesti filiaali juhataja Andreas Laane valiti Pangaliidu uueks juhatuse esimeheks. Laane vahetab välja Swedbanki juhi Priit Perensi, kes juhtis Pangaliitu viimased kaks aastat
23 aprill 2014

Pangaliitu asub juhtima Andreas Laane

Nordea Bank AB Eesti filiaali juhataja Andreas Laane valiti Pangaliidu uueks juhatuse esimeheks. Laane vahetab välja Swedbanki juhi Priit Perensi, kes juhtis Pangaliitu viimased kaks aastat.

Andes Pangaliidu juhtimist üle Andreas Laanele sõnas Priit Perens: "Pangandus on viimaste aastatega pidanud õppima  tegutsema aina keerukamas regulatiivses ja majanduslikus keskkonnas. See seab erinevat laadi väljakutseid ka Pangaliidu ette, mis on püüdnud olla riigile heaks partneriks nii kohaliku seadusloome kui EL direktiivide ülevõtmise osas, pakkudes omalt poolt lahendusi, kuidas teha asju nii, et Eesti inimestele kvaliteetseid pangandusteenuseid pakkuda. Viimase aja suurimaks ühiseks projektiks on olnud kahtlemata üleminek SEPA maksesüsteemile, kus töötasime Pangaliidus välja Euroopa reeglitega sobiva lahenduse, muutmata teenust Eesti tarbija jaoks varasemast kohmakamaks. Andreas Laane on kogenud pankur, kes on näinud kaht panganduskriisi - tema teadmised ja oskused on Pangaliidu juhi ametis kindlasti omal kohal. Soovin talle igati edu liidu juhtimisel."

Pangaliidu uue juhi Andreas Laane sõnul jätkab Pangaliit liikmespankade huvide esindamist õigusaktide väljatöötamisel, koostöö koordineerimist maksesüsteemide arenduse, rahapesu tõkestamise ja turvalisuse alal. "Hindan kõrgelt Priit Perensi tööd Pangaliidu juhina. Ka kahe järgmise aasta prioriteetideks on maksekeskkonna muudatustega seonduva efektiivne rakendamine, samuti õiguskeskkonna toetamine (nt kiirlaenu reguleerimise valdkonnas). Viimase aja regulatsioonide muutumise kiirus on pankade jaoks eraldi väljakutse, mis tähendab pidevat nõuete täitmisse investeerimist. Senisest enam plaanime tähelepanu alla võtta ka vastutustundliku äritegevuse ja finantshariduse arenduse."

Traditsiooniliselt vahetuvad Pangaliidu juhatuse esimehed iga 2 aasta tagant rotatsiooni korras. Laane juhib juhatust kuni 2016. aastani.

Pangaliidu 12 liikmespanka on esindatud juhatuses järgnevalt: Andreas Laane Nordea Pangast, Priit Perens Swedbankist, Riho Unt SEB Pangast, Aivar Rehe Danske Bankist, Valmar Moritz Krediidipangast, Sofia Kirsimaa Citadele Bankist, Valeri Haritonov Tallinna Äripangast, Meelis Paakspuu DNB Pangast, Erki Kilu LHV Pangast , Kaido Saar BIGBANKist, Arja Jurmu Pohjola Pangast  ja Riho Rasmann Versobankist.

Pangaliidu peamisteks eesmärkideks on Eesti panganduse arendamine ja pankade ühiste probleemide lahendamiseks vajaliku tegevuse koordineerimine. 1992. aastal 21 kommertspanga poolt asutatud Pangaliitu kuulub Eestis tegevuslitsentsi omavast 17 krediidiasutusest 12. 2013. aasta lõpu seisuga kuulus liikmetele laenude mahu järgi 99%-ne turuosa. Pangaliit on Euroopa Pangandusföderatsiooni täisliige alates 2004. aastast.

Lisainfo:

Andreas Laane, Pangaliidu juhatuse esimees
andreas.laane@nordea.com
tel: 6283210

Katrin Talihärm, Pangaliidu tegevdirektor
taliharm@pangaliit.ee
tel: 611 6567