Pressiteade: Pangaliitu asub juhtima Robert Kitt

Eesti Pangaliidu uueks juhatuse esimeheks valiti Swedbanki juht Robert Kitt. Robert Kitt vahetab välja 2014.a. sügisest Pangaliitu juhtinud Riho Unti.
17 juuni 2015

Pangaliitu asub juhtima Robert Kitt

Eesti Pangaliidu uueks juhatuse esimeheks valiti Swedbanki juht Robert Kitt. Robert Kitt vahetab välja 2014.a. sügisest Pangaliitu juhtinud Riho Unti.

Pangaliidu uue juhi Robert Kiti sõnul jätkab Pangaliit liikmespankade huvide esindamist õigusaktide väljatöötamisel, koostöö koordineerimist maksesüsteemide arenduse, rahapesu tõkestamise ja turvalisuse alal. "Pangaliidu peamine roll on kindlasti erinevate seadusandlike algatuste koosmõju analüüsimine ja pangandussektori huvide eest seismine keskusteludes seadusandjaga. Nii Eestis kui Euroopas on viimastel aastatel pangandussektori reguleerimisele omajagu tähelepanu pööratud ja palju on uusi piiranguid, samal ajal oodatakse üle Euroopa  majandusaktiivsuse kasvu ning pankade rolli selles nähakse intensiivsema laenupakkumise näol. Tegu on mõnevõrra vastukäivate ootustega", ütles Kitt.

Robert Kitt lisas et: "samal ajal toovad lähiaastad nii pankade kui tarbijate jaoks erinevaid uuendusi digitaalsetes kanalites, mis edendavad konkurentsi ja turule tuleb uusi mugavusteenuseid. Olulisteks märksõnadeks on turvaline isikutuvastamine, e-residentide edukas teenindamine ja mitmed muud e-projektid, millega kaasnevad arendused, mida ükski siinsetest pankadest vältida ei saa. Ühiselt nende teemade vaatamisel võime leida sektorisisest sünergiat, mis on kasuks nii klientidele kui pankadele."

Traditsiooniliselt vahetuvad Pangaliidu juhatuse esimehed iga 2 aasta tagant rotatsiooni korras. Kitt  juhib Pangaliidu juhatuse tööd kuni 2017. aastani.

Pangaliidu 12 liikmespanka on esindatud juhatuses järgnevalt: Riho Unt SEB Pangast, Robert Kitt Swedbankist, Aivar Rehe Danske Bankist, Petri Nikkilä Nordea Pangast, Valmar Moritz Krediidipangast, Sofia Kirsimaa Citadele Bankist, Valeri Haritonov Tallinna Äripangast, Meelis Paakspuu DNB Pangast, Erki Kilu LHV Pangast, Hannes Kaadu Pohjola Pangast, Riho Rasmann Versobankist ja Annika Nordström Handelsbankenist

Eesti Pangaliidu peamisteks eesmärkideks on Eesti panganduse arendamine ja pankade ühiste probleemide lahendamiseks vajaliku tegevuse koordineerimine. 1992. aastal asutatud Pangaliitu kuulub Eestis tegevuslitsentsi omavast 15 krediidiasutusest 12. 2014. aasta lõpu seisuga kuulus liikmetele varade mahu järgi enam kui 98%-ne turuosa. Pangaliit on Euroopa Pangandusföderatsiooni liige alates 2004. aastast.

Lisainfo:

Robert Kitt, Pangaliidu juhatuse esimees
robert.kitt@swedbank.ee

Katrin Talihärm, Pangaliidu tegevdirektor
taliharm@pangaliit.ee

tel: 611 6567