Pangaliidu peamisteks eesmärkideks on Eesti panganduse arendamine ja pankade ühiste probleemide lahendamiseks vajaliku tegevuse koordineerimine

Pangaliidu strateegilised eesmärgid:

  • Jätkusuutlikkusega seonduvate tegevuste toetamine finantssektoris

  • Vastutustundliku ja toimiva panganduse jätkuv arendamine

  • Konkurentsivõimelise majanduskeskkonna arendamise eest seismine

  • Vt lisaks: Pangaliidu strateegilised eesmärgid 2022-2024

Uudised ja teated

Kõik uudised
18 oktoober 2023

Vaata, milliste pettustega on inimesed tänavu kaotanud juba ligi 5 miljonit eurot

Eesti elanikud ja ettevõtted puutuvad viimastel aastatel aina sagedamini kokku küberpettuste ohuga. Tänavu esimese 9 kuuga langes pettuste ohvriks üle 800 inimese, kes jäid kokku ilma ligemale 5 miljonist eurost. Tehisintellekti arenedes on petturid ületanud ka keelebarjääri – kui veel mõni aasta tagasi oli tegemist probleemiga, mis eesti emakeelega inimesi pigem ei puudutanud, siis nüüdseks on sellest saanud mure, mis puudutab kõiki Eesti inimesi sõltumata emakeelest, elukohast või haridustasemest.

Loe lisaks
14 september 2023

Pankade makroanalüütikud: kohanev Euroopa saab olema teistsugune, Eesti tulevik on teenuste eksport

Äsjasel ümarlaual tõdesid Eesti suuremate pankade analüütikud, et olukord nii maailmas, Euroopas kui Eestis on keeruline. Siiski arvati, et hinnatõus saadakse peagi kontrolli alla ja sellele peab järgnema uue kasvutsükli igakülgne soodustamine. Eesti suureks probleemiks on peamiste sihtturgude nõrk olukord ja esmaseks ülesandeks teenuste ekspordi kiire kasvatamine.

Loe lisaks