Euroopa rahatarkuse viktoriin 2020

NB! 

  • Tulenevalt õpilaste koduõppele saatmisest jääb Rahatarkuse viktoriini Eesti finaal planeeritud 24.03 ära. Võimalusel korraldame viktoriini mai esimesel nädalal. Anname täpsustavat infot pärast tavapärase koolitöö taastamise ajakava selgumist.
  • Koroonaviiruse puhangust tulenevate reisimise piirangute tõttu mitmel pool Euroopas viiakse rahatarkuse viktoriini Euroopa finaal 2020.a. läbi online võistlusena 29.aprillil.

28-29 aprilliks rahatarkuse viktoriiniga seotud üritused Brüsselis on tühistatud.

2020. aastal toimub kolmandat korda Euroopa rahatarkuse viktoriin (European Money Quiz), üle-Euroopaline võistlus, mille eesmärk on parandada 13-15-aastaste noorte finantskirjaoskust. Viktoriinile oodatakse tuhandeid osalejaid 30 Euroopa riigist, kaasa arvatud Eestist.

Viktoriin viiakse läbi kahes etapis. Esmalt toimub igas riigis rahvuslik finaal, kus klassid või nende esindajad võistlevad üksteisega samaaegselt interneti õpikeskkonnas Kahoot!. Rahvusliku finaali võitnud klassi kaks esindajat kutsutakse osalema Euroopa finaali Brüsselis.

Brüsselis finaal toimub 28-29.aprillil 2020.aastal ja Eesti eelvoor 24. märtsil kl 14.00-15.00. 

Eesti finaali korraldab Eesti Pangaliit, kes tasub ka võitja klassi kahe esindaja ja nendega kaasa reisiva täiskasvanu (õpetaja või lapsevanema) reisi- ja majutuskulud, mis on seotud osalemisega Brüsselis toimuvas finaalis. 

Viktoriiniks saab valmistuda kasutades harjutusteste!

Täpsemad võistluse reeglid
Õpetaja juhend


EESTI FINAAL – 24. märts kell 14.00-15.00

Klassid saavad ennast interneti teel Kahoot! keskkonnas läbiviidavale viktoriinile kirja panna kuni 10. märtsini. Kõige nupukam ja nobedam klass, kes annab parimad ja kiireimad vastused 15 küsimusele, kuulutatakse Eesti finaali võitjaks. Kaks õpilast sellest klassist saavad osaleda Brüsselis toimuvas Euroopa finaalis.

Osalemiseks:

  • Registreeri oma klass 10. märtsiks siin
  • Harjuta võistluseks, kasutades harjutusteste
  • Liitu Eesti finaaliga Kahoot! platvormil 24. märtsil kell 14.00 

Võitja klass selgub samal päeval. Täpne osalemisjuhend saadetakse kõikidele registreerunud klassidele.

EUROOPA FINAAL BRÜSSELIS 28-29. APRILLIL

Rahvuslikud finaalid toimuvad 28 riigis: Albaania, Armeenia, Austria, Aserbaidžaan, Belgia, Horvaatia, Tšehhi, Eesti, Soome, Saksamaa, Kreeka, Island, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Montenegro, Holland, Norra, Poola, Portugal, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania ja Rootsi.

Kõik rahvuslike finaalide võitjad võistlevad omavahel Euroopa finaalis 28-29.aprillil Brüsselis. Võitjad toovad koju auhinna kogu klassile ja saavad European Money Quiz 2020 võitja au ja kuulsuse!

Mis on Kahoot!?

Kahoot! on tasuta mänguline õppeplatvorm, mis on mõeldud aktiivsete õpilaste õpetajatele. Kahoot! mänge on kõige parem mängida rühmas, näiteks oma klassiga. Mängijad vastavad küsimustele oma isiklikest mobiiltelefonidest või arvutitest ning mängud kuvatakse jagatud ekraanile, et tundi ühendada. See tekitab mõnusa koosolemise tunde ning julgustab mängijaid ekraanidelt üles vaatama ja ühiselt edu tähistama.

Tutvu lähemalt aadressil getkahoot.com

Kahoot! tugilehed: https://kahoot.com/help/                 

             

EUROOPA RAHANÄDAL

Euroopa rahanädal (European Money Week) on iga-aastane ettevõtmine, mille eesmärgiks on finantshariduse edendamine kogu Euroopas. Rahanädalat korraldavad rahvuslikud pangaliidud üle kogu Euroopa ning seda koordineerib Euroopa Pangandusföderatsioon. Igal aastal toimub märtsis ühe nädala jooksul sadu üritusi rohkem kui kahekümnes riigis, et edendada Euroopas finantskirjaoskust.

Euroopa Pangandusföderatsioon ja selle liikmeks olevad rahvuslikud pangaliidud on finantskirjaoskuse edendamise enda südameasjaks võtnud. Meile on selge, et oskus oma isiklike rahaasjadega targalt ümber käia on oluline kõigile, eriti aga noortele.

Lisainfo:

Kati Voomets
Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht
kati.voomets@swedbank.ee

Eesti Pangaliit
Facebook: /Rahatarkus 

Euroopa Pangandusföderatsioon
Twitter: @EUMoneyWeek
Facebook: /EuropeanMoneyWeek