Rahatarkuse veebikonverents 2021 "Kas raha annab vabaduse?"


Kas raha teeb vabaks? Või õnnelikuks? Ehk on hoopis sedapidi, et oskamatus rahaga ringi käia võib inimest piirata, halvemal juhul õnnetukski teha? 

25. märtsil kell 12.00 - 14.30 toimus Eestis esimest korda gümnasistidele ja põhikooli lõpuklassidele suunatud rahatarkuse veebikonverents „Kas raha annab vabaduse?“. Üritusel rääkisid poppartistid, poliitikud, noored ettevõtjad ja professionaalsed investorid oma läbisaamisest ja kogemustest rahaga.  

Rahatarkuse konverents 2021 programm

Millised on edukate investorite Jaak Roosaare, Kristi Saare ja Viljar Arakase nõuanded?

Kuidas lähed õpilasfirmadel Münt ja EHA ja mismoodi läheneb elatise teenimisele õpilasfirma kogemusega ettevõtluskoolitaja Mart Vainu?

Miks valisid ettevõtja tee Joan ja Kristjan Kangro, eestlastest startupperid, kes tegelevad nii krüptoraha kui robotitega?

Milliste tee säästmise ja investeerimiseni on läbinud muusik Tanel Padar?

Eraldi paralleelsessioonis õpetajatele ja lastevanematele said noorte vanemad ja pedagoogid kuulata Tallinna Reaalkooli direktori Ene Saare, ettevõtlus- ja majandusõpetaja ning ettevõtlusõppe eestvedaja Gerli Veeleidi, koolides finantskirjaoskuse kujundamise võimalusi analüüsinud Piia Viks-Binsoli ja Eesti Panga presidendi Madis Mülleri mõtteid lapsevanemate ja kooli rollidest rahatarkuse andmisel.  

Konverentsi avas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus

Üritust modereeris YouTuber ja ettevõtja Victoria Villig.  

Konverentsi lõpus said kõik osalejad panna oma rahaga seotud teadmised proovile veebiviktoriinis.