„Oleme praegu ajas, mida defineerivad sõnad kriis ja ootamatus. Täna on kaks teemat, millest kliendid meiega kõnelevad – energia ja inflatsioon. Meil on seni olnud luksus rääkida peamiselt sellest, et energia peab olema roheline. Unustanud oleme aga selle, et lisaks peab seda olema piisavalt ja see peab olema töökindel. On positiivne, et pankasid kutsutakse aktiivselt energeetikadiskussioonis osalema,“ rääkis Lepp „See talv tuleb üle elada nii ettevõtetel kui peredel ja see on meie prioriteetide seas esikohal. Selles kriisis on pangad osa lahendusest – saame vajalikke lahendusi finantseerida ja kliente toetada.“
Tulevikku vaadates loetles Lepp majanduse toetamise kõrval pankade ajastu vaimust kantud prioriteete lähematel aastatel: vastutustundliku ja jätkusuutliku panganduse arendamine, sealhulgas positiivse krediidiregistri loomine; konkurentsivõimelise majanduskeskkonna eest seismine; küberjulgeoleku tugevdamine; kriisijuhtimise võimekuse suurendamine; finantskirjaoskuse edendamine ühiskonnas ning jätkuv võitlus petturlusega.
Pariku sõnul ilmestas viimast kaht aastat pangandussektori jaoks pidev kiirreageerimine. „Pärast ulmelisena näinud koroonaisolatsiooni tulid põgenikekriis, energiakriis ja kõige tipuks geopoliitiline kriis. Kahe aasta tagune katsumus eraldatuses on nende viimaste kõrval juba ununemas. Pangad on pidanud üha reageerima ja seni on see meil hästi õnnestunud, “ sõnas ta. „Tipphetkel, 2020. aasta keskel, vajas maksepuhkust 23 000 laenuvõtjat. Poole aasta pärast oli abivajajaid 7000 ja 2021. aasta keskel kõigest 2000. Ennetasime sektoriülese kiire lahendusega makseprobleemide kuhjumist ja täna on pankade laenuportfelli kvaliteet ajalooliselt rekordiliselt heal tasemel.“