Rahatarkuse kuu toob Eesti koolidesse üle-euroopalise viktoriini ja e-külalistunnid

Märtsis viiendat korda toimuv rahatarkuse kuu toob Eesti koolidesse seekord uudisena rahatarkuse teemalised e-külalistunnid. YouTube vahendusel reaalajas või järelvaatamisest jälgitavad e-tunnid muudavad osalemise kõikidele õpilastele eriti lihtsaks. Taas leiab aset ka üleeuroopalane online rahatarkuse viktoriin 13-15-aastastele. Viktoriini võitnud klass sõidab aprilli lõpus finaalvõistlusele Brüsselisse, kus kohtuvad parimate raha alaste teadmistega noored kõikjalt Euroopa Liidust.

04 märts 2020

Märtsikuu jooksul toimub Eesti koolides kokku 12 YouTube otseülekandes jälgitavat e-külalistundi 6.-9. klassi õpilastele. Tunde viivad läbi erinevate pankade töötajad ja asjatundjad Rahandusministeeriumist, Kindlustusseltside Liidust ning Finantsinspektsioonist.

„E-külalistundide näol on tegu uue ja ennast Eesti koolides juba hästi tõestanud õppevormiga,“ sõnas Tagasi Kooli algatuse eestvedaja Teibi Torm, kes on e-tundide formaadis viinud erinevaid teadmisi Eesti koolidesse juba kaks aastat. Populaarsemaid e-tunde on korraga jälginud 200 klassitäit noori ehk 4500 õpilast üle kogu maa ja välis-Eesti koolidest. Tundidel on ka tublisti järelvaatamisi. 

Koostööprojekt Pangaliiduga on esmakordne. „Meil on väga hea meel, et leidsime Tagasi Kooli näol koostööpartneri, kelle abiga jõuame palju rohkemate Eesti koolinoorteni,“ rääkis Pangaliidu juht Katrin Talihärm. „Teadmised rahaasjadest muutuvad aina olulisemaks. Näiteks on viimasel ajal ajakirjanduses väga palju juttu olnud petturitest, kes meelitavad inimesi raha üle kandma kas uskumatult ahvatlevate investeerimisvõimaluste või muude petuskeemide abil. Paremad teadmised investeerimisest ja internetis rahaasjade ajamisest aitavad kindlasti selliste pettuste ohvriks langetate hulka vähendada,“ sõnas ta.  

Talihärma kinnitusel on väga oluline, et noor inimene saaks rahaga seotud teemadest baasteadmised juba varakult, et kujuneks õige suhtumine nii säästmisse, laenamisse kui ka oma rahaasjade teadlikku planeerimisse. „Andes lastele juba koolieas selge arusaamise, kuidas oma rahaasjad korras hoida, on ühiskonnas vähem inimesi, kes peavad murega palgapäeva ootama, sest ei tule ots otsaga hästi kokku,“ on ta kindel.

Oma raha alased teadmised saavad 13-15-aastased noored proovile panna 24. märtsil toimuval üleeuroopalisel viktoriinil, millele saab kuni 10. märtsini registreeruda siin. Enne viktoriini on noortel võimalik selleks ka harjutada. 2019. aastal võtsid rahatarkuse viktoriini Eesti finaalist osa 92 klassi 38 koolist. Parimate finantsteadmistega klassiks osutus Rõngu Keskkooli 8. klassi võistkond, kes saavutas koha 10 parima seas Euroopa finaalis osalenud 28 võistkonna konkurentsis. 

Kutsume kõiki huvilisi vaatama ja kuulama rahatarkuse teemalisi e-külalistunde märtsis: